• Postępowanie uzupełniające

• Szanowni Państwo

Informujemy, że lista kandydatów przyjętych w postępowaniu uzupełniającym została wywieszona w budynku przedszkola.

• Międzynarodowy Dzień Strażaka

• Wszystkim Strażakom z Państwowych Straży Pożarnych i Ochotniczych Straży Pożarnych szczęśliwych powrotów z akcji, dużo zdrowia oraz wytrwałości

życzy Dyrektor, Pracownicy i dzieci z Przedszkola "Bajkowy Świat"

• Wyniki postępowania uzupełniającego

• Szanowni Państwo

Informujemy, że lista kandydatów zakwalifikowanych w postępowaniu uzupełniającym została wywieszona w budynku przedszkola.

Jednocześnie informujemy, że do 29 kwietnia 2022 r. rodzice dzieci zakwalifikowanych powinni złożyć wolę przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia.

Oświadczenie dostępne jest w siedzibie przedszkola

• LISTA DZIECI PRZYJĘTYCH I NIEPRZYJĘTYCH

• Szanowni Państwo

Informujemy, że lista dzieci przyjętych i nieprzyjętych do Przedszkola Bajkowy Świat w Jasieńcu jest już dostępna w budynku przedszkola. Ponadto informujemy, że przedszkole dysponuje jeszcze wolnymi miejscami i będzie prowadzone postępowanie uzupełniające. Wnioski można składać w terminie do 12 kwietnia. W postępowaniu uzupełniającym będą równiez rozpatrywane wnioski rodziców, których dzieci zostały nieprzyjęte w postępowaniu rekrutacyjnym.

• Dzień Świadomości Autyzmu

•  2 kwietnia- Dzień Świadomości Autyzmu. W naszym przedszkolu w poniedziałek , 4 kwietnia będziemy aktywnie " świecić na niebiesko" okazując solidarność z osobami że spektrum. Zachęcamy wszystkich do ubrania się na niebiesko.

• Lista dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przedszkola

• Szanowni Państwo,

informujemy, że lista dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do naszego przedszkola jest już dostępna w Przedszkolu ,,Bajkowy Świat" w Jasieńcu. Zapraszamy do zapoznania się z listą.

Jednocześnie informujemy, że do 30 marca 2022 r. oczekujemy od Państwa potwierdzenia woli przyjęcia dziecka w postaci pisemnego oświadczenia.

Oświadczenie będzie dostępne w gabinecie Dyrektora.

Komisja Rekrutacyjna.

• Super Mama w potrzebie!

• Drodzy Rodzice, Przyjaciele i Znajomi!

Do naszego przedszkola uczęszcza chłopiec, którego mama potrzebuje finansowej pomocy.

Zdajemy sobie sprawę, że obecny czas jest bardzo trudny i pomocy potrzebują nasi sąsiedzi zza granicy.

Pomimo tych wszystkich okoliczności, my jednak nie możemy odwrócić wzroku od kogoś kto jest tak blisko i potrzebuje naszej pomocy.

Pani Marzena do tej pory rezygnowała z udostępniania swojej zbiórki, ponieważ uważała, że osoby, o których walczyliśmy wcześniej bardziej potrzebowały pomocy. Teraz w związku z sytuacją na Ukrainie, też chciała zrezygnować.

Powstaje w głowie bardzo ważne pytanie… to jak długo i ile jeszcze człowiek będzie rezygnował z siebie? I kiedy będzie TEN ODPOWIEDNI CZAS, ODPOWIEDNI MOMENT, by poprosić o pomoc?

Wydaje nam się, że to właśnie TERAZ. Skierujmy oczy na panią Marzenę i dostrzeżmy młodą mamę walczącą o siebie, by mogła być dla synów i dla męża.

Bardzo zachęcamy do wsparcia i do zaangażowania się w tej sprawie.

Całą historię choroby Pani Marzeny możemy przeczytać na stronie zbiórki: https://www.siepomaga.pl/super-mama oraz na Facebooku, na której Pani Marzena udostępnia posty związane z chorobą, rehabilitacją i ogólnie- z jej życiem: https://www.facebook.com/SMpomozmlodejmamie

Pani Marzena próbuje zebrać pieniądze na rehabilitację, gdyż rehabilitacja jest jedną z głównych przyczyn poprawy jej stanu. To ona pobudza komórki do działania.

Już do końca życia ,,Super Mama” będzie potrzebowała rehabilitacji, dopóki choroba pozwoli i będzie miała wsparcie dobrych ludzi. Bez rehabilitacji jej stan będzie się pogarszał!

Pani Marzena przez 10 lat była leczona na stwardnienie rozsiane, które okazało się błędną diagnozą! Obecna choroba (choroba przeciwciał MOG –MOGAD, którą wyodrębniono 3 lata temu) ma objawy kliniczne takie same jak w SM/NMO, ale jest zupełnie inne leczenie i są inne rokowania!

Nieleczona choroba może doprowadzić do sztywności rąk, następnie do niedowładu, a także jest ryzyko, że choroba zajmie również wzrok!

REHABILITACJA MOŻE POWSTRZYMAĆ DALSZY PROGRES CHOROBY.

Obecnie Pani Marzena jeździ na wózku inwalidzkim, który już wymaga poprawy i ponownego dostosowania do jej ciała. Na to również potrzebne są pieniądze, stąd też w celu zbiórki ujęta jest informacja o wózku.

Głęboko wierzymy, że rehabilitacja pomoże Pani Marzenie stanąć na nogi i nie dopuści, by stan się pogorszył.

Jeśli ktoś z Państwa będzie chciał pomóc w inny sposób lub chciałby podać pomysł, jak wesprzeć zbiórkę to serdecznie zapraszamy do Przedszkola. Jesteśmy otwarci na propozycje.

Dziękujemy w imieniu swoim jak i w imieniu ,,Super Mamy”.

• Uwaga Rodzice!

• Szanowni Państwo,

Od dzisiaj (01.03.2022r. wtorek) włączamy się w akcję pomocy #ArmiaSercDlaUkrainy objętą patronatem Wójta Gminy Jasieniec. W Ochotniczej Straży Pożarnej w Jasieńcu w godz. 16.00-20.00, odbywa się zbiórka rzeczowa na realną pomoc dla obywateli Ukrainy poszkodowanych w wyniku trwającej wojny. Będą zbierane: środki opatrunkowe; przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i syropy dla dzieci (proszę zwrócić uwagę, aby środki były z długim terminem ważności i aby mogły być przechowywane w temperaturze otoczenia), koce, latarki. Środki te należy osobiście dostarczyć do OSP w Jasieńcu.

Rodzice naszych podopiecznych mogą zostać wolontariuszami (świadczyć pomoc przy zbiórce, segregowaniu i pakowaniu darów), osoby zainteresowane mogą się zgłaszać do p. Agaty Siwiec w UG w Jasieńcu.

Z poważaniem,

Danuta Kidacka