• Rodzinny konkurs plastyczny: Świąteczny stroik bożonarodzeniowy

• Zapraszamy wszystkie przedszkolaki wraz z rodzicami do udziału w corocznym rodzinnym konkursie "Świąteczny stroik bożonarodzeniowy".

REGULAMIN KONKURSU:

Cele konkursu:

-edukacja dzieci w zakresie poznawania obyczajów, symboliki i znaczenia świątecznych elementów związanych z obrzędowością ludową,

-kultywowanie i podtrzymywanie tradycji i folkloru związanego ze świętami Bożego Narodzenia,

-pobudzanie aktywności twórczej, rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej

Organizatorzy konkursu:

Organizatorem konkursu jest Dyrektor Przedszkola wraz z Radą Rodziców.

Zasady konkursu:

1.  Uczestnikami konkursu są dzieci przedszkolne.

2.  Każdy z uczestników wykonuje ( przy pomocy rodziców) stroik

świąteczny do dnia 19.12.2022 r.

3.  Praca powinna posiadać metryczkę ( imię i nazwisko autora pracy).

4.  Złożone prace nie podlegają zwrotowi.

5.  Jury będzie zwracać uwagę na: oryginalność kompozycji, estetykę

wykonania, wykorzystanie materiałów naturalnych, kolorystykę.

Rozstrzygnięcie konkursu:

Komisja konkursowa powołana przez dyrektora przedszkola wyłoni zwycięzców dnia 20.12.2022r. Laureaci otrzymają pamiątkowe dyplomy i nagrody.

• Ostatnie Pożegnanie

• ​​​​​​"Odeszłaś cicho, bez słów pożegnania.

Tak jakbyś nie chciała swym odejściem smucić...

tak jakbyś wierzyła w godzinę rozstania,

że masz niebawem z dobrą wieścią wrócić"

Ks. Jan Twardowski

Dnia 14.11.2022r., łącząc się w bólu i smutku z pogrążoną w żałobie Rodziną, pożegnaliśmy śp. Wandę Radzimirską, naszą długoletnią koleżankę i przyjaciółkę, wspaniałą nauczycielkę Przedszkola "Bajkowy Świat" w Jasieńcu.

Poniżej tekst mowy  pożegnalnej przygotowanej przez Dyrektora Przedszkola Danutę Kidacką

mowa_pożegnalna

• Akcja MEiN: Szkoła do hymnu

• Dnia 10.11.2022r. wzięliśmy udział w akcji MEiN: Szkoła do hymnu. Zebraliśmy się w jednej sali o godz. 10.10 i minutą ciszy uczciliśmy pamięć naszej Koleżanki a następnie odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego.

• Drodzy Rodzice!

• Ze względu na ostatnie  pożegnanie naszej Koleżanki  Ś.P. Wandy Radzimirskiej, które odbędzie dn. 14.11.2022r. o godz. 12.00 w Mogielnicy w kościele Św. Floriana,prosimy o wyrozumiałość.
           W przedszkolu odbędzie się dyżur nauczycieli dla tych dzieci, dla których nie będą Państwo mogli zorganizować opieki. Za utrudnienie przepraszamy.
          Łączymy się w bólu z Rodziną naszej serdecznej Koleżanki.🖤

• Dzień Chleba

• "....za czasów naszych ojców i dziadów nie trzeba było nikogo uczyć szacunku do chleba;

wszak było oczywiste, że go mieć musimy skoro o chleb powszedni w modlitwie prosimy.

Dziś jest wszystko na opak, dlatego też trzeba dzieci uczyć szacunku dla bochenka chleba...:

Źródło: Muzeum Chleba w Radzionkowie

Dziś szacunku do chleba uczył dzieci rodzic - p. Daniel Wawrzkiewicz. Dziękujemy.

• Wizyta Minionka w przedszkolu

• Dnia 26.09.2022r. nasze przedszkole odwiedził Minionek w ramach nagrody za oddane głosy Rodziców w konkursie. Minionek zawitał do każdej sali zajęć, przyeitał się z dziećmi, bawił, rozdawał upominki i na koniec zapraszał dzieci do wspólnej pamiątkowej fotografii. Było wiele radości ci niezapomnianych chwil. Dziękujemy za wspaniałą wizytę i zapraszamy do nas częściej.😃