• CHARAKTERYSTYKA PRZEDSZKOLA

"Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym
                                            sprawdzianem   stosunku  człowieka do człowieka."

— Jan Paweł II (Karol Wojtyła) (1920-2005)

Przedszkole w Jasieńcu, to na dzień dzisiejszy placówka funkcjonująca w liczbie ośmiu oddziałów. Sześć ddziałów mieści się w nowym budynku, oddanym do użytku w 2010 roku, dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych, zlokalizowanym przy ulicy  Szkolnej 7, natomiast dwa oddziały w budynku Szkoły Podstawowej.
           Do przedszkola aktualnie może uczęszczać  193 wychowanków.
          Przedszkole jest czynne 9,5 godzin dziennie ( 7.00- 16:30), od poniedziałku do piątku.           W przedszkolu prowadzone są  zajęcia dodatkowe:
          -rytmika;
          - zajęcia taneczne;
          - zajęcia sportowe;
          - religia;
          - koło plastyczne;
          - koło teatralne.
          W codziennej pracy pedagogicznej zwracamy uwagę na wszechstronny rozwój dzieci, dostosowując tematykę zajęć do ich możliwości i zainteresowań, stosujemy aktywne metody pracy. Dbamy o bezpieczeństwo dzieci poprzez opracowane i wdrożone procedury                i regulaminy związane z bezpieczeństwem w  przedszkolu. Nasi wychowankowie biorą udział w różnorodnych konkursach, programach edukacyjnych, teatrzykach, wycieczkach, przygotowują uroczystości, spotykają się z ludźmi różnych zawodów. Realizujemy projekty unijne i innowacje pedagogiczne.

. Placówka uzyskała m.in. tytuł:

-Otwarte Przedszkole

-Szkoła w Ruchu

-Przedszkole z pasją

-Wiarygodne Przedszkole

-Przedszkole przyjazne dzieciom

-Bezpieczne Przedszkole

-Zadowolony Konsument

-Przedszkole Talentów

-Przedszkole Zdrowego Żywienia

-Miejsce Przyjazne Seniorom

-Przedszkole Młodych Patriotów

Przedszkole w gronie innych placówek z całej Polski ustanowiło Rekord Guinnessa      i Pastusiowy Rekord Świata w ilości osób jednocześnie myjących zęby

W przedszkolu panuje ciepła i miła atmosfera. Wszyscy pracownicy troszczą się o dobro dzieci. W ramach ogólnopolskiego programu wspierającego prawidłowe nawyki żywieniowe u małych dzieci "Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy", wszyscy pracownicy i nauczyciele ukończyli cykl szkoleń potwierdzony certyfikatem dla każdego z uczestników i przedszkola.